Tydzień Edukacji Globalnej
W dniach 02.12-06.12. w naszej szkole odbywa się wyjątkowe wydarzenie - Tydzień Edukacji Globalnej pod hasłem "Uwaga! To ostatni dzwonek dla klimatu", przygotowany przez p.Dominikę Dąbrowską, p.Annę Baranowską oraz p.Małgorzatę Pawłowską. Głównym celem przedsięwzięcia jest przybliżenie uczniom naszej szkoły zagadnień dotyczących zmian klimatycznych, ich przyczyn oraz skutków, z jakimi to właśnie oni, jako młode pokolenie, będą musieli się mierzyć w przyszłości.
Wirtualny Festiwal Młodych Przedsiębiorczych
W środę, 27 listopada 2019r. młodzież, realizująca program Młodzi Przedsiębiorczy brała udział w Wirtualnym Festiwalu Młodych Przedsiębiorczych. Wirtualny Festiwal to interaktywna rywalizacja, w której drużyny z całej Polski uczestniczą we wspólnej zabawie online. Festiwal składał się z sześciu zadań, mających na celu pobudzenie w młodzieży przedsiębiorczości. Pojawiały się one na stronie internetowej między godziną 10:00 a 12:30, ostatnie zadanie należało przesłać do godziny 15.00.
„Żegnaj jesieni”
W piątek 22.11.2019r dzieci z oddziału przedszkolnego zaprezentowały przedstawienie „Żegnaj jesieni”. Uczniowie zaprosili na uroczystość Dyrekcję szkoły ,Rodziców oraz uczniów z klas I-III z Wychowawcami. Dzieci recytowały wiersze ,śpiewały piosenki o tematyce jesiennej, a w tle rozbrzmiewała muzyka Vivaldiego. Jesień to bogata, kolorowa i „smaczna” pora roku, o czym mogli się przekonać uczestnicy uroczystości, otrzymując kosz z jabłkami.
XXII SPORTOWY ZLOT NIEPODLEGŁOŚCIOWY
W dniach 22-24 listopada 2019r. nauczyciele wychowania fizycznego – p.Paweł Bielicki, p.Piotr Jankowski oraz p.Dominik Turkiewicz zorganizowali w naszej szkole XXII Sportowy Zlot Niepodległościowy, w którym udział wzięło 37 uczniów. Młodzież miała okazję spędzić czas w niecodzienny sposób – „na sportowo”. Rywalizowano w wielu dyscyplinach: halowa piłka nożna, piłka siatkowa, unihokej oraz konkurencjach indywidualnych, takich jak: sprawnościowy tor przeszkód, żonglerka piłką nożną, żonglerka piłka siatkową, strzały do bramki, skoki przez skakankę, rzut do kosza, rzut do kosza z dwutaktu, siłowanie na rękę, podbijanie piłeczki rakietką tenisową, tenis stołowy indywidualny.
,,Stop nałogom”
, ,Stop nałogom” to program profilaktyczny organizowany w naszej szkole każdego roku przez Szkolne Koło PCK i LOP we współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Dobrzyniu nad Wisłą. W związku z tym 22 listopada odbyło się spotkanie uczniów klasy VIa i VIb z dzielnicowym p.Michałem Marciniakiem, podejmujące problematykę zagrożeń wynikających z palenia papierosów, spożywania alkoholu, zażywania narkotyków i innych środków odurzających. Uczniowie obejrzeli ciekawą prezentację na temat zgubnego zażywania dopalaczy, mieli możliwość wysłuchania wywiadu z młodą dziewczyną uzależnioną kiedyś od narkotyków. Dowiedzieli się także,jakie mogą być prawne konsekwencje posiadania i zażywania alkoholu, papierosów i innych używek przez dzieci i młodzież.
W poniedziałek 11 listopada świętowaliśmy 101. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.
Dyrekcja, delegacja nauczycieli, uczniów oraz członkowie pocztu sztandarowego uczestniczyli w uroczystych obchodach Święta Niepodległości. Rozpoczęły się one Mszą św. za ojczyznę w kościele parafialnym. Po mszy korowód samorządowców, mieszkańców i oczywiście strażaków-ochotników przeszedł na plac Wolności, gdzie składano kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym 950-lecie miasta.
PRACOWNICY ZAKŁADU KARNEGO W NASZEJ SZKOLE
W naszej szkole staramy się zapewnić zarówno bezpieczeństwo jak i różne możliwości rozwoju dzieci. W odpowiedzi na chęć uczestniczenia uczniów w prelekcjach prowadzonych przez osoby wykonujące ciekawe zawody, postanowiliśmy zaprosić pracowników Zakładu Karnego z Włocławka. W związku z tym w środę- 20 listopada 2019 r. odwiedził nas podporucznik Konrad Górski wraz z wychowawcą więziennym – starszym sierżantem Michałem Paczkowskim. W prelekcji wzięli udział uczniowie z klas szóstych i siódmych.
Szkółka żeglarska
W piątek 15 listopada oraz we wtorek 19 listopada 2019r. p. Jarosław Marciniak – trener żeglarstwa odwiedził uczniów naszej szkoły z klas I-V. Od jesieni ubiegłego roku p.Marciniak prowadzi zajęcia żeglarskie, które odbywają się w sali gimnastycznej i we włocławskim basenie /nauka pływania/. Rodzice partycypują w kosztach biletów wstępu na basen.
WIZYTA W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ – SPOTKANIE AUTORSKIE Z p.MARIĄ SIKORSKĄ
18 listopada uczniowie klas VIII z opiekunami wybrali się do Biblioteki Publicznej w Dobrzyniu nad Wisłą na spotkanie autorskie z lokalną poetką p. Marią Sikorską. Młodzież miała okazję zapoznać się z bogatą twórczością pisarki. To było bardzo ciekawe i miłe spotkanie. Dziękujemy za zaproszenie!
PRELEKCJA DLA UCZNIÓW- HIV/AIDS, uzależnienia, dopalacze
6 listopada odbyła się prelekcja dla uczniów klas VIII, dotycząca profilaktyki HIV/AIDS. Prelekcję wygłosiła p. Katarzyna Marczewska z lipnowskiego SANEPIDU, zaś 14 listopada odbyła się prelekcja dla uczniów klasy IV dotycząca uzależnień i dopalaczy. Warsztaty prowadziła p. Katarzyna Marczewska z lipnowskiego SANEPIDU.
„Śpiewamy dla Niepodległej”
W piątkowy wieczór 8 listopada w naszej szkole miał miejsce niezwykły koncert w duchu pieśni patriotycznej. Niezwykły, bo wzięło w nim udział wielu niezwykłych artystów: śpiewali uczniowie, rodzice, nauczyciele, a także mieszkańcy Dobrzynia nad Wisłą. Wśród śpiewających gości nie zabrakło Burmistrza – p. Piotra Wisniewskiego, wiceprzewodniczących Rady Miejskiej- p. Jadwigi Grudzińskiej i p. Doroty Kalinowskiej, dyrektor Zespołu Obsługi Szkół- p. Kingi Szczypińskiej, dyrekcji przedszkoli niepublicznych – p. Marleny Dolińskiej z „Akademii Przedszkolaka” i p. Aleksandry Szczepańskiej z ”Zielonej krainy”.
Święto Niepodległości
W tym roku Święto Niepodległości obchodziliśmy pod hasłem „Śpiewamy dla Niepodległej”. Koncert zorganizowała p. Maria Pruchniewska, która była autorką scenariusza uroczystości. Uczniowie, nauczyciele, pracownicy, panie dyrektor- wszyscy śpiewali pieśni patriotyczne przy akompaniamencie fortepianowym p. Maksymiliana Rzekońskiego i orkiestry strażackiej. Niesamowita atmosfera tego spotkania pozwoliła nam przenieść się do czasów wspominanych w piosenkach i oddać hołd naszym przodkom, dzięki którym żyjemy dziś w wolnym kraju, możemy mówić w polskim języku i chodzić do polskiej szkoły…
UNIHOKEJ
W
ostatnim tygodniu października nasi uczniowie brali udział w zawodach w unihokeja. 28.10.2019 r. w zawodach powiatowych zmagali się chłopcy z klas VII i VIII. A oto wyniki:
SP Dobrzyń n. Wisłą – 4 miejsce
SP Wielgie – 1 miejsce
SP Karnkowo – 2 miejsce
SP Mysłakówko – 3 miejsce
PASOWANIE NA UCZNIA
25 października 2019 roku miała miejsce ważna, zarówno dla uczniów, jak i ich rodziców, uroczystość pasowania na ucznia. Pierwszoklasiści pod kierunkiem wychowawczyni, p. Wandy Zawadzkiej, przygotowali przedstawienie, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, taneczne i wokalne.
DZIEŃ PATRONA W SP CHALIN
21 października 2019 roku w Szkole Podstawowej w Chalinie z okazji Dnia Patrona odbyły się konkursy, w których udział brali uczniowie naszej szkoły. W konkursie plastycznym I miejsce zdobył Igor Skibiński z klasy III b, II miejsce zajęła Magdalena Dereszewska z klasy III a, wyróżnienie otrzymała Maja Kacprzak z klasy III b. W konkursie recytatorskim prozy Henryka Sienkiewicza wyróżniona została Natalia Wysocka z klasy VIII b, a pozostali uczestnicy: Viktoria Kalinowska i Anna Skibińska z klasy V a oraz Antoni Habasiński z klasy V b otrzymali dyplomy.






