Przygody Misia i jego Przyjaciół
W środę 26 lutego 2020r. uczniowie klasy I, oddziału przedszkolnego oraz z zespołu klas wraz z nauczycielami: Danutą Kowalską, Mileną Niekraś, Wandą Zawadzką, Katarzyną Nagórską oraz Iwoną Balcerowską zostali zaproszeni do kina „Nawojka” w Lipnie, gdzie obejrzeli spektakl o tematyce profilaktycznej „Przygody Misia i jego Przyjaciół - Żyj i baw się po trzeźwemu bez przemocy w rodzinie”.
„Bezpieczeństwo w Internecie. Historia pieniądza”- współpraca z KDBS Bank Spółdzielczy w Dobrzyniu nad Wisłą
W środę 26 lutego 2020r. przedstawiciele banku KDBS Bank Spółdzielczy- wygłosili dla uczniów klas V, VI, VII i VIII prelekcję pt. „Bezpieczeństwo w internecie” oraz „Historia pieniądza”. Młodzież poznała krótką historię pieniądza, zasady funkcjonowania płatności elektronicznych oraz zasady bezpieczeństwa przy płatnościach mobilnych.
Dziękujemy dyrekcji KDBS Bank Spółdzielczy w Dobrzyniu nad Wisłą- Pani Danucie Kwiatkowskiej za umożliwienie uczniom naszej szkoły udziału w tejże prelekcji.
AKWARIUM W SALI NR 16
Dzięki pomocy pana Tomasza Czarneckiego i pana Tomasza Zaborowskiego założyliśmy w sali nr 16 200-litrowe akwarium. Nie było to łatwe zadanie, ale się udało. Teraz pływają w nim piękne molinezje i gupiki, które przekazały panie: Marta Perszyńska i Ilona Ryczkowska, za co serdecznie dziękujemy. Jednak marzymy o tym, aby rybek było więcej, dlatego zwracamy się z prośbą do osób, które mogłyby przekazać jeszcze jakieś rybki (niedrapieżne) do naszego akwarium :)
Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją
W poniedziałek 24.02.2020r w naszej szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Depresja jest coraz częściej występującym problemem zdrowotnym na świecie. Szacuje się, że do 2030 r. będzie najczęściej diagnozowaną chorobą. Zaburzenia depresyjne są również coraz częściej rozpoznawane wśród dzieci i młodzieży.
One Billion Rising- Nazywam się miliard
W piątek 14 lutego, uczennice, uczniowie, pracownicy naszej szkoły włączyli się do światowej akcji antyprzemocowej: „One Billion Rising- Nazywam się miliard.”
Akcję zapoczątkowała w 2011 roku amerykańska działaczka Eve Ensler. Od 2013 roku tańczymy także w Polsce i każdego roku jest nas coraz więcej. A w tym roku już po raz drugi tańczyliśmy także w Dobrzyniu nad Wisłą.
Adopcja Serca
Serdecznie dziękujemy wszystkim Uczniom i ich Rodzicom, którzy wsparli akcję "Adopcja Serca", zorganizowaną przez Koło Wolontariatu, którego koordynatorem jest p. Anna Baranowska.
Dzięki Dzieciom uczęszczającym do naszej szkoły oraz ludziom dobrej woli udało nam się zebrać kwotę 880 złotych. Pieniądze te zostały przeznaczone na adopcję oraz edukację chłopca mieszkającego w Afryce. Isaac Chipasha urodził się 30 czerwca 2016 roku, matka samotnie wychowuje kilkoro dzieci, warunki bytowe rodziny są bardzo trudne, dlatego matki nie stać na wyedukowanie dzieci. Warto zaznaczyć, iż zebrana kwota wystarczy na roczne pokrycie kosztów edukacji Isaaca.
Choinka szkolna
23 stycznia 2020 roku odbyła się w naszej szkole Choinka, czyli bal karnawałowy. Dzięki p. Joannie Jędrzejewskiej i p. Pawłowi Bielickiemu sala gimnastyczna zmieniła się w prawdziwą salę balową. Najpierw bawili się uczniowie z klas I-III, a po południu klas IV-VIII.
Mistrz Świata w naszej szkole
W środę, 22 stycznia 2020r., naszą szkołę odwiedził Pilot Motoparalotniowej Kadry Narodowej- Wojtek Bógdał. Pan Wojtek to potrójny indywidualny Mistrz Świata, podwójny Mistrz Europy, czterokrotny Mistrz Polski, złoty medalista The World Games 2017. Najbardziej utytułowany zawodnik historii polskiego sportu motoparalotniowego.
Dzień Babci i Dziadka
Kochające serce zawsze jest młode (przysłowie greckie).
Mowa oczywiście o sercach Babć i Dziadków…
We wtorek 20 stycznia 2020 roku odbyła się w naszej szkole wyjątkowa uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, na którą zostali zaproszeni Babcie i Dziadkowie przedszkolaków. Część artystyczną przygotowały p. Danusia Kowalska, p. Milena Niekraś oraz p. Maksymilian Rzekoński. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i taneczne, a w rolę konferansjerów wcielili się Natalia Kaniewska oraz Michał Olewiński. Show skradły jednak „babuszki”, które przez ból pleców z trudem weszły na scenę, ale potem długo debatowały i rozprawiały. Publiczność była zachwycona.
Wyjazd na lodowisko
14 stycznia 2020 roku uczniowie mieli okazję być na włocławskim lodowisku. Opiekę podczas zabawy sprawowali nad nimi: p. Piotr Jankowski, p. Anna Baranowska i p. Waldemar Majewski.
Boskie poczucie humoru, czyli opowieści biblijne
W piątek 17 stycznia 2020 roku byliśmy w Szkole Muzycznej w Płocku na spektaklu "Boskie poczucie humoru, czyli opowieści biblijne". Wycieczkę zorganizowały panie Dominika Grączewska i Anna Redestowicz wraz z panią Magdaleną Kozłowską i panią Barbarą Siłakowską.
WOŚP
Cała społeczność naszej szkoły jest pełna podziwu dla wolontariuszy, czyli Weroniki Pochylskiej, Oliwii Wasiołek, Oliwii Malankowskiej i Filipa Tomesa, którzy w tym roku zbierali datki do puszek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W „naszej” puszce było 2824,59 zł!
Orszak Trzech Króli
6 stycznia 2020 roku odbył się II Dobrzyński Orszak Trzech Króli. Świętowanie rozpoczęło się od koncertu kolęd w wykonaniu Dobrzyńskiej Strażackiej Orkiestry Dętej pod batutą naszego pana organisty i pana od muzyki Maksymiliana Rzekońskiego. Uczestniczyliśmy w pięknej Jasełce w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej w Dyblinie. Po zakończeniu Mszy Świętej wspólnie wyruszyliśmy w Orszaku Trzech Króli, który liczył około 600 osób.
Ubieranie choinki
2
0 grudnia w godzinach porannych udaliśmy się na Plac Wolności, gdzie mieliśmy przy pomocy strażaków przystroić ogromną choinkę ozdobami, które sami przygotowaliśmy. Byliśmy bardzo mile zaskoczeni, gdy już na miejscu okazało się, że czeka nas aż tyle atrakcji. Świąteczną muzykę słyszeliśmy już z daleka, zobaczyliśmy występ zaprezentowany przez dzieci ze szkoły tańca, mieliśmy okazję spotkać się ze Świętym Mikołajem, który na brak śniegu nie narzekał, tylko przesiadł się z sań na motocykl, a także mogliśmy zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Olafem z „Krainy Lodu”. Jednak największą dla nas atrakcją był śnieg, który chociaż sztuczny, dał nam mnóstwo radości i wprowadził nas w świąteczny nastrój. Choinka wyglądała przepięknie…
Jasełka
W czwartek 19 grudnia 2019 roku uczniowie przedstawili program słowno-muzyczny z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. W tym roku w role wcielili się uczniowie z klasy IV, klas V oraz klasy VIIa. Inscenizacja przygotowana została pod kierunkiem p. Elżbiety Bukowskiej, p. Krystyny Bieleckiej, p. Magdaleny Kozłowskiej oraz p. Dominiki Grączewskiej. Oprawą muzyczna zajął się p. Maksymilian Rzekoński, a dekorację wykonała p. Anna Grabowska.
Życzymy wszystkim wesołych świąt!






