Spotkanie z rodzicami
W środę 18 września odbyło się zebranie rodziców, którzy mieli możliwość uczestniczenia w wykładzie przeprowadzonym przez p. dr Adrianę Kłoskowską z Ośrodka „Impuls dla Rozwoju Edukacji” z Grudziądza. Temat prelekcji brzmiał: „Racja czy relacja – zrozumieć swoje dziecko”. Cieszymy się, że wspólnie pracujemy nad tym, by dzieci czuły się zrozumiane. RODZICE – DZIĘKUJEMY ZA WASZĄ OBECNOŚĆ!
Szczoteczka i pasta do zębów dla dzieci z Czadu
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji "Szczoteczka i pasta do zębów dla dzieci z Czadu", organizowanej razem z Diakonią Misyjną Ruchu Światło - Życie Diecezji Płockiej. Czad jest jednym z najbiedniejszych państw na świecie, ludzie żyją tam w ubóstwie.
NARODOWE CZYTANIE 2019
Nasza szkoła wzięła udział w akcji Narodowe Czytanie. Podczas tegorocznej odsłony Para Prezydencka zaproponowała do czytania osiem pozycji NOWELI POLSKICH; są to:
„Dobra pani” – Eliza Orzeszkowa
„Dym” – Maria Konopnicka
„Katarynka” – Bolesław Prus
„Mój ojciec wstępuje do strażaków” (ze zbioru: „Sanatorium pod Klepsydrą”) – Bruno Schulz
„Orka” – Władysław Stanisław Reymont
„Rozdzióbią nas kruki, wrony…” – Stefan Żeromski
„Sachem” – Henryk Sienkiewicz
„Sawa” (z cyklu: „Pamiątki Soplicy”) – Henryk Rzewuski
Inauguracja Roku Szkolnego 2019/2020
2 września miała miejsce uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego 2019/2010. Pani Dyrektor, Aleksandra Nowak, swoje przemówienie rozpoczęła słowami: „Im dalej od tej wojny, tym przeszłość staje się ważniejsza…”. Nasza szkoła przyłączyła się do akcji „Przerwany marsz”, która jest próbą podziękowania i oddania szacunku całemu pokoleniu Polskich Dzieci Wojny, za to, że przelali swą krew „za naszą i waszą wolność”. Nowy rok szkolny przywitali z nami przedstawiciele tego pokolenia - pani Zofia Czyżyńska, która w momencie wybuchu wojny miała 2 lata oraz pan Mieczysław Niekraś, który miał wtedy lat 12. Przekroczenie progu szkoły przedstawicieli wojennego pokolenia w sposób symboliczny dokończyło ich przerwaną przed osiemdziesięciu laty edukację. Punktem kulminacyjnym akcji było odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego”.
OBÓZ ŻEGLARSKI W CHORWACJI
W lipcu uczennice, a właściwie już absolwentki, naszej szkoły- Jowita Górska i Oliwia Maciakiewicz- uczestniczyły w obozie żeglarskim z elementami astronawigacji oraz astronomii. Dziewczęta wypoczywały w ośrodku Chrześcijańskiej Szkoły Pod Żaglami na wyspie Iż w Chorwacji. Organizatorem wyjazdu był Urząd Marszałkowski, a główny cel wyjazdu to promocja wśród młodzieży edukacji astronomicznej, dorobku nauk matematyczno-przyrodniczych, promowanie metody projektu w edukacji szkolnej oraz promocja dorobku najwybitniejszych uczonych w regionie naszego województwa.
Im dalej od tej wojny, tym przeszłość staje się ważniejsza

Szanowni Państwo,
Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Dobrzyniu nad Wisłą ma zaszczyt poinformować, że 2 września 2019r. przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Przerwany marsz…”.






