BANER X

STRONA W PRZEBUDOWIE
PRZEPRASZAMY ZA UTRUDNIENIA

Narodowe Czytanie - kolejna edycja za nami

Rozpoczęcie roku szkolnego W piątkowe przedpołudnie uczniowie starszych klas zostali zaproszeni na poetycką ucztę, w trakcie której delektowali się XVI - wieczną literaturą autorstwa Jana Kochanowskiego. Chętni recytatorzy klas IV - VIII przy współudziale Pań: Anny Masztakowskiej - Struś i Anny Redestowicz zaprezentowali wybrane fraszki, pieśni i treny Jana z Czarnolasu.

Jeszcze raz przekonaliśmy się, jak głęboką myśl zawierają utwory renesansowego poety. Choć liczą sobie ponad cztery stulecia, nadal bawią, można dostrzec w nich wnikliwą analizę ludzkiej natury, skłaniają do refleksji, są wskazówką dla współczesnych, pozwalają przeżywać ogromne wzruszenie.

Na zakończenie spotkania uczestnicy wręczyli swoim koleżankom i kolegom okolicznościowe zakładki do książek przygotowane przez bibliotekarkę, Panią Annę Masztakowską - Struś.

Pragniemy podziękować deklamatorom: Wojciechowi Strusiowi, Nataszy Szymańskiej, Lenie Augustyniak, Zuzannie Lichockiej, Lenie Ciarkowskiej, Mikołajowi Grączewskiemu, Julii Kaniewskiej, Jackowi Michalskiemu, Julii Kowalskiej i Joannie Michalskiej.