BANER X

STRONA W PRZEBUDOWIE
PRZEPRASZAMY ZA UTRUDNIENIA

 

Wycieczka do Filii Politechniki Warszawskiej

394797918 842242880985988 6726614515717354420 nW poniedziałek 24 października uczniowie klasy VII a, VII b oraz VIII b wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Płocka do Filii Politechniki Warszawskiej. Jest ona integralną jednostką Politechniki Warszawskiej – największej, najstarszej i najwyżej cenionej uczelni technicznej w Polsce. Kierownikiem wycieczki była nauczycielka chemii – Anna Kruk.

Uczniowie naszej szkoły zwiedzali liczne doskonale wyposażone laboratoria. W jednym z nich zostały przeprowadzone ciekawe eksperymenty chemiczne, m.in. barwienie płomienia za pomocą różnych soli. Uczniowie mogli poszerzyć swoją wiedzę również z zakresu mikroskopowania. Następnie wszyscy wzięli udział w wykładzie, na którym omówiono wiele zagadnień z zakresu chemii organicznej, takich jak. destylacja ropy naftowej.

Po wykładzie odbył się Konkurs wiedzy chemicznej. W którym I miejsce zajął uczeń klasy VIII a – Krystian Sulkowski, II miejsce zajęła uczennica klasy VII a – Izabela Furmańska oraz III miejsce - Mateusz Kołodziejski – uczeń klasy VII b. Uczniowie zostali nagrodzeni upominkami. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.