„MARSZ PO ZDROWIE”
UCZNIOWIE, NAUCZYCIELE I PRACOWNICY SZKOŁY PODSTAWOWEJ W DOBRZYNIU NAD WISŁĄ „MASZERUJĄ PO ZDROWIE” Zachęcamy całą społeczność szkolną oraz miejską do regularnych spacerów, które:
- Odprężają umysł i niwelują stres, którego doświadczamy niemal codziennie,
- Znakomicie poprawiają pamięć,
- Solidnie dotleniają nasz organizm co wspomaga pracę mózgu,
- Wzmacniają naszą odporność ( kto regularnie spaceruje, rzadziej choruje!!!)
- Rozwijają ruchowo,
- Regulują rytm dnia (jakże ważny podczas zdalnego nauczania)
- Bardzo dobrze wpływają na kondycję psychiczną, krążenie krwi, nastrój,
- Zwiększają poczucie pewności siebie,
- Redukują uczucie niepokoju oraz ułatwiają zasypianie.
Oto nasze marcowe wyniki:
Uczniowie ogółem przeszli 3872 km zaś nauczyciele 562 km






