Zdrowia! Zdrowia! I jeszcze raz Zdrowia Psychicznego!

6  W poniedziałek 11.10 w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego.

Celem tego dnia jest przypominanie, że zdrowie psychiczne to sprawa wielkiej wagi. Szacuje się, że nawet ¼ naszego społeczeństwa doświadcza problemów psychicznych, jednak temat ten jest wciąż niedostatecznie zauważany, marginalizowany, a osoby zmagające się z tego typu trudnościami wyśmiewane, zawstydzane i etykietowane.

Zdrowie psychiczne jest tak samo ważne, jak zdrowie fizyczne.

 

Zdrowie psychiczne ma znaczenie.

Jeżeli czujesz, że nie dajesz rady, że codzienność Cię przytłacza, że nie radzisz sobie ze swoimi emocjami oraz problemami to proszę… porozmawiaj z kimś.

Mówienie o swoich trudnościach i proszenie o pomoc nie jest oznaką słabości, lecz oznaką siły.

Nie zostawaj z problemem sam/sama.

Jesteś ważny/ważna.

Twoje zdrowie i życie ma znaczenie.

W ramach obchodów dla uczniów naszej szkoły została przygotowana gazetka psychoedukacyjna, ulotki profilaktyczne dotyczące poczucia własnej wartości oraz uzależnień, a także ulotki z numerami telefonów do miejsc, które oferują pomoc dzieciom, młodzieży oraz dorosłym w zakresie zdrowia psychicznego.

Uczniowie mogli również zabrać ze sobą dobre słowo z Drzewa Myślenia Pozytywnego, a uczniowie klas młodszych Kwiatki Pewności Siebie.

W Oddziale Przedszkolnym został przeprowadzony warsztat psychoedukacyjny „W świecie emocji z Kolorowym Potworem”, podczas którego dzieci zostały wprowadzone w świat uczuć.

Za przygotowanie dziękujemy: p. Dominice Dąbrowskiej oraz p. Monice Boguckiej, p. Dorocie Gładkowskiej i p. Annie Baranowskiej.

A także uczennicom: Aleksandrze Nowakowskiej (VIa) oraz Mai Lewandowskiej (VIIa).