NARODOWE CZYTANIE W SZKOLE - „Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej

W piątek 10 września 2021r. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Narodowym Czytaniu, które odbyło się w nietypowej scenerii: w ogródku przed budynkiem szkoły.

W bohaterów utworu Gabrieli Zapolskiej pt. "Moralność Pani Dulskiej" wcielili się uczniowie klas V-VIII: Nadia Jaskulska, Vanessa Justyńska, Lena Olewińska, Inga Piekarska, Maja Lewandowska, Martyna Kowalska, Antek Habasiński, Szymon Struś, Viktoria Kalinowska, Anna Skibińska, Marlena Furmanek.

Usadowiwszy się w wygodnych leżakach, uczniowie klas starszych mieli przyjemność słuchania fragmentów dramatu Zapolskiej w pięknych okolicznościach przyrody. Młodsi uczniowie również doświadczyli tej przyjemności, słuchając bajek dla dzieci.

Dziękujemy nauczycielom: p.Krystynie Bieleckiej, p.Elżbiecie Bukowskiej, p.Alicji Spryszyńskiej, p.Barbarze Siłakowskiej i p.Sylwestrowi Strusiowi za przygotowanie akcji „Narodowego czytania” w naszej szkole, zaś Uczniom – lektorom dziękujemy za zaangażowanie w akcję. Byliście wspaniali w swoich rolach!