Spotkanie z policjantem

IMG 20210928 114044  We wrześniu dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klasy Ia uczestniczyli w spotkaniu z policjantem – dzielnicowym Michałem Marciniakiem. Tematem pogadanki była „Bezpieczna droga do szkoły”.

Czytaj więcej...

 

 

Zdrowia! Zdrowia! I jeszcze raz Zdrowia Psychicznego!

6  W poniedziałek 11.10 w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego.

Celem tego dnia jest przypominanie, że zdrowie psychiczne to sprawa wielkiej wagi. Szacuje się, że nawet ¼ naszego społeczeństwa doświadcza problemów psychicznych, jednak temat ten jest wciąż niedostatecznie zauważany, marginalizowany, a osoby zmagające się z tego typu trudnościami wyśmiewane, zawstydzane i etykietowane.

Zdrowie psychiczne jest tak samo ważne, jak zdrowie fizyczne.

Czytaj więcej...

 

NARODOWE CZYTANIE W SZKOLE - „Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej

W piątek 10 września 2021r. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Narodowym Czytaniu, które odbyło się w nietypowej scenerii: w ogródku przed budynkiem szkoły.

W bohaterów utworu Gabrieli Zapolskiej pt. "Moralność Pani Dulskiej" wcielili się uczniowie klas V-VIII: Nadia Jaskulska, Vanessa Justyńska, Lena Olewińska, Inga Piekarska, Maja Lewandowska, Martyna Kowalska, Antek Habasiński, Szymon Struś, Viktoria Kalinowska, Anna Skibińska, Marlena Furmanek.

Czytaj więcej...

 

Sukces w wojewódzkim konkursie - ,, Poznaj płazy Polski”

poznaj plazy  Miło nam poinformować, że uczennica klasy VIIIa, Kornelia Ochmańska, zdobyła wyróżnienie w konkursie plastyczno-fotograficznym „Poznaj płazy Polski” przeprowadzonym przez Stowarzyszenie „Tilia” oraz Szkołę Leśną na Barbarce.  Kornelia wykonała piękne zdjęcia płazów w ich naturalnym środowisku, które wraz z opisem sfotografowanych płazów wysłaliśmy do Torunia. Jury oceniło poprawność merytoryczną, estetykę prac oraz  oryginalność ujęcia tematu .

W konkursie udział wzięło 327 uczniów z woj. kujawsko-pomorskiego. Opiekunem pracy Kornelii była pani Katarzyna Górecka.

 

Gratulujemy sukcesu !

 

Inauguracja roku szkolnego 2021/ 22

  Tegoroczne rozpoczęcie roku szkolnego zbiegło się z 82. rocznicą wybuchu II wojny światowej. 1 września 1939 roku hitlerowskie Niemcy dokonały zbrodniczej napaści na terytorium Polski. Pamiętamy o tych wydarzeniach, ponieważ o wojnie nie można zapomnieć, bowiem nie wolno dopuścić, by kiedykolwiek powróciła…

Dzisiejszy dzień Dyrekcja, Uczniowie, Rodzice i Pracownicy naszej szkoły rozpoczęli uczestnictwem w uroczystej Mszy świętej w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia NMP.

Czytaj więcej...

 

NARODOWE CZYTANIE 2021 - „Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej

241179419 2999004963679363 8358746512453073818 n  W piątek 3 września 2021r. Dyrekcja, Pracownicy i Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Narodowym Czytaniu, które odbyło się na Placu Wolności w Dobrzyniu nad Wisłą.  Pozycją dziesiątej odsłony Narodowego czytania był utwór Gabrieli Zapolskiej pt. "Moralność Pani Dulskiej".

Czytaj więcej...