Uroczyste zakończenie Roku Szkolnego 2017/ 2018

PANO 20180622 091330Tak iść jak ty i siać, i siać, i siać.
O siewco wiecznie wierzący w zapłatę
I niepamiętny mozołów daremnych!
Rozrzucać, dzieło spełniając owocne,
I mieć ufnością, jak ty serce mocne!
Rzucając ziarno pośród pól kobierca
Ruchem, jak gdybyś czerpał wprost ze swego serca!
(Leopold Staff)

IMG 20180622 100420  W piątek 22 czerwca 2018r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Dobrzyniu nad Wisłą wraz z oddziałami gimnazjalnymi uczestniczyli w uroczystym zakończeniu roku szkolnego 2017/ 2018.Uroczystość po raz ostatni prowadził Dyrektor szkoły- Pan Dariusz Kłobukowski. W tym ważnym dniu- oprócz uczniów- przybyli do szkoły zaproszeni goście: Burmistrz Miasta i Gminy w Dobrzyniu nad Wisłą- Pan Jacek Waśko, Proboszcz parafii- ks. Henryk Lewandowski, Przewodnicząca Rady Rodziców- Pani Joanna Balcerowska oraz Rodzice, Wychowawcy i Nauczyciele.

Czytaj więcej...

Spotkanie w Dyblinie

IMG 0594Spotkanie integracyjne dzieci klas zerowych miało miejsce w Dyblinie w dniu 18.06.2018r. Czas umilały dzieciom występy artystyczne, zabawy muzyczno-słuchowe oraz wspólna biesiada.

Czytaj więcej...

"Wisła naszym skarbem"

20180612 101833  12 czerwca w dobrzyńskim klubie Żak Burmistrz Miasta i Gminy pan Jacek Waśko rozdał nagrody w konkursie "Wisła naszym skarbem". Do konkursu przystąpiło 60 uczestników.
W kategorii klas I-III pierwsze miejsce zdobyła Lena Lewandowska z klasy II, trzecie miejsce Krzysztof Domeradzki z klasy II.
W kategorii klas IV-VII pierwsze miejsce zdobyła Aleksandra Chojnicka z klasy Va, zaś wyróżnienie zdobyła Kaja Kamińska z klasy VIa.

Gratulujemy!!!

Czytaj więcej...

Koncert muzyczny naszych uczniów

20180612 093853  12 czerwca w zespole szkół w Dobrzyniu nad Wisłą odbył się koncert muzyczny. Podczas koncertu zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły, którzy uczęszczają do szkoły muzycznej. Wszyscy w skupieniu i z ogromną ciekawością wysłuchiwali granych utworów. Występy nagrodzono ogromnymi brawami.

Życzymy młodym muzykom wytrwałości w rozwijaniu muzycznych zdolności.

Czytaj więcej...

Wycieczka do Ciechocinka

IMG 0474  11 czerwca uczniowie klasy zerowej, drugiej, zespołu klas oraz uczniowie ze szkoły w Dyblinie wybrali się na wycieczkę do Ciechocinka. Najpierw udali się na ,,Rancho pod Olszyną". Tam na uczestników czekało mnóstwo atrakcji: przejażdżka koniem, strzelnica, ognisko z kiełbaskami, pobyt na placu zabaw oraz oglądanie zwierząt gospodarskich.

Czytaj więcej...

Egzamin na kartę rowerową

IMG 0384  W dniu 7 czerwca 2018 roku odbył się egzamin klas czwartych na kartę rowerową.

Czytaj więcej...

II klasowy biwak kl VA

IMG 0813W dniach 4-6 czerwca 2018 klasa Va wybrała się na trzydniową wycieczkę. Celem ich wyjazdu było Ranczo Boguszewiec – przepiękny ośrodek rekreacyjno-wypoczynkowy położony niedaleko Sierpca. Pogoda dopisała, więc dzieci bawiły się wyśmienicie i czas spędzały bardzo aktywnie, można to zobaczyć na filmie. Serdeczne podziękowania dla rodziców za ogromną pomoc w organizacji wypoczynku.

Czytaj więcej...

Stop nałogom

20180529 110619  Dnia 29 maja 2018r. odbyły się warsztaty dla klas VI SP podejmujące problematykę zagrożeń wynikających z palenia papierosów, spożywania alkoholu, zażywania narkotyków i innych środków odurzających. Odbyła się również rozmowa z policjantem, który przybliżył uczniom prawne konsekwencje nadużywania alkoholu przez młodzież i osoby dorosłe oraz opowiedział o swoich życiowych doświadczeniach. Zajęcia te odbyły się w ramach programu profilaktycznego ,,Stop nałogom" zorganizowanego przez Szkolne Koło PCK we współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Dobrzyniu nad Wisłą.

Czytaj więcej...

Konkurs recytatorski poezji pani Zofii Czyżyńskiej.

P 20180515 130323  W dniu 15 maja 2018 r. w Domu Kultury „Żak” odbył się konkurs recytatorski poezji pani Zofii Czyżyńskiej. W konkursie pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy w Dobrzyniu nad Wisłą wzięło udział 64 dzieci.
Organizatorem konkursu była Biblioteka Publiczna w Dobrzyniu nad Wisłą. W konkursie brali udział uczniowie klas I-III oraz przedszkolaki. Laureaci konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez organizatora i sponsorów, a uczestnicy dyplomy oraz książkę Zofii Czyżyńskiej pt. „Wiersze dla dzieci”.

Czytaj więcej...

227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

IMG 0001  W dniu 30 kwietnia 2018 roku z okazji 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja uczniowie klasy Va, pod kierunkiem nauczycielek, przygotowali montaż słowno-muzyczny pt.,,Bóg-Honor-Ojczyzna".
Utwory liryczne uzupełniały pieśni, tematycznie związane z wydarzeniem, w wykonaniu chóru szkolnego prowadzonego przez nauczyciela muzyki.

Czytaj więcej...

Dzień Ziemi

IMG 0419  23 kwietnia 2018r. obchodziliśmy w naszej szkole „Dzień Ziemi”. Uczniowie klas szóstych przygotowali bardzo ciekawe przedstawienie z przesłaniem, że ochrona przyrody i racjonalne wykorzystanie jej zasobów to problem, który dotyczy całej ludzkości. Należy dbać o środowisko, by nie dopuścić w przyszłości do tragedii ekologicznej, a dzieci i dorośli powinni podejmować praktyczne działania na rzecz ochrony przyrody. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali występ swoich koleżanek i kolegów. Ciekawa scenografia i choreografia dodały uroku uroczystości.

Czytaj więcej...

Egzamin Gimnazjalny

IMG 0414 W dniach 18-20 kwietnia uczniowie klas trzecich przystąpili do egzaminów gimnazjalnych. Frekwencja była 100%
W Środę zmagali się z przedmiotami humanistycznymi (język polski, historia wos), w czwartek matematyczno-przyrodniczymi, zaś w piątek z językiem obcym nowożytnym (język angielski)
 Wyniki poznamy w czerwcu.

Czytaj więcej...

Diecezjalny Konkurs Biblijny

20180413 132725  13 kwietnia 2018 r. w Szkołach Katolickich w Płocku odbył się XXIV Diecezjalny Konkurs Biblijny dla szkół podstawowych o Ewangelii św. Mateusza. Wzięli w nim udział finaliści etapu dekanalnego z kl.IV-VI. Konkurs składał się z dwóch części: testu pisemnego i części ustnej. Naszą szkołę reprezentowała Natalia Siwkowska, uczennica klasy VIa. Finaliści musieli wykazać się wiedzą na temat Ewangelii wg św. Mateusza. Natalia zakwalifikowała się do grona laureatów i zajęła 5 miejsce. Gratulujemy. Uczennica była przygotowana do konkursu pod kierunkiem katechetki p. Krystyny Bieleckiej. Nagrody fundował organizator: Wydział Katechetyczny Kurii Diecezji Płockiej oraz Płocki Instytut Wydawniczy. Były to m.in. tablety, bezprzewodowe głośniki, książki i dyplomy. Konkursowi patronował biskup płocki Piotr Libera oraz Aurelia Michałowska, mazowiecki kurator oświaty.

Czytaj więcej...

Przedstawienie wielkanocne

IMG 0381  W środę 28 marca uczniowie naszej szkoły przedstawili program słowno-muzyczny, zorganizowany w związku ze zbliżającymi się Świętami Zmartwychwstania Pańskiego. Wielkanoc, w pierwszych wiekach nazywana Paschą, jest największym, najstarszym i najuroczyściej obchodzonym świętem wszystkich chrześcijan. Inscenizacja była okazją do przypomnienia sobie wydarzeń Wielkiego Tygodnia i wprowadziła zgromadzonych w świąteczny nastrój. Przedstawienie zostało przygotowane pod kierunkiem p. katechetek: K. Bieleckiej i E. Bukowskiej oraz p. M. Rzekońskiego.

Czytaj więcej...

Kangur Matematyczny

IMG 0244  W czwartek 15 marca odbył się Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny". Test nasi uczniowie pisali w trzech kategoriach: "Maluch" , "Beniamin" i "Kadet" . W kategorii "Maluch" startowali uczniowie kl. 3 - 4, a w kategorii "Beniamin" uczniowie kl. 5-6, a w kategorii "Kadet" uczniowie klas 7 i II gimnazjum. Ideą konkursu jest propagowanie wśród uczniów intelektualnych zabaw i popularyzowanie matematyki. W naszej szkole konkurs odbywa się już od wielu lat i zawsze przyciąga wielu chętnych.

Czytaj więcej...

Dzień Kobiet

IMG 0003  W dniu 8 marca w naszej szkole obchodzony był Dzień Kobiet. Z tej okazji uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, w którym przedstawili obraz kobiety w różnych epokach. Młodzież do występu przygotowali: p. Grzegorz Kranc i p. Maksymilian Rzekoński.

Czytaj więcej...

Zimowo-Walentynkowe Warsztaty Astronomiczne

20180210 202548  W dniach 10-15 lutego 2018 r. w Toruniu odbyły się „Zimowo-Walentynkowe Warsztaty Astronomiczne”, w których wzięli udział uczniowie między innymi naszej szkoły. To druga edycja warsztatów organizowanych przez Departament Edukacji i Kształcenia Ustawicznego po udanej pierwszej odsłonie w sierpniu ubiegłego roku.

Czytaj więcej...

Konkurs Recytatorski Poezji Brytyjskiej ,,Poetry Lovers"

DSC00373  Dnia 08.02.2018r. dwoje uczniów naszej szkoły pod opieką pani Joanny Marciniak pojechało do Szkoły Podstawowej im. Żwirki i Wigury w Maliszewie na III Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Brytyjskiej ,,Poetry Lovers".
Antoni Habasiński reprezentował klasy I - III, a Natalia Siwkowska klasy IV - VII.
Uczniowie godnie reprezentowali szkołę i solidnie przygotowali się do występu. I choć nie zajęli nagradzanego miejsca to i tak gratulujemy odwagi i próbowania swoich sił w tak wymagającym konkursie.
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za uczestnictwo. Dziękujemy Nauczycielom ze SP w Maliszewie za zaproszenie i mamy nadzieję na ponowne spotkanie za rok.

Czytaj więcej...

Ćwierćfinał wojewódzki w siatkówce

20180130 142211 W dniu 23.01.2018 r. dziewczęta wzięły udział w ćwierćfinale wojewódzkim, w Siatkówkę w kategorii dziewcząt roczniki 2002-2004, który odbył się we Włocławku w Szkole nr 23. Do rozgrywek przystąpiły 4 drużyny: Gimnazjum nr 14 z Włocławka, Gimnazjum im. Krzysztofa Baczyńskiego z Włocławka, Ostrowitko za Rypinem i Dobrzyń nad Wisłą. Dziewczęta w potyczkach z tymi drużynami zajęły 3 miejsce.
Gratulujemy dziewczęta.

Czytaj więcej...

Spotkanie rodziców klas IV z pedagogiem

poradnia W dniu 31 stycznia w naszej szkole odbyło się spotkanie rodziców klas czwartych z pedagogiem Panią Kingą Gniady, pracownikiem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Lipnie. Tematem spotkania była agresja. Pani Kinga Gniady przedstawiła krótką prezentację, w której omówione zostało zagadnienie agresji wśród dzieci i młodzieży.

Czytaj więcej...

Dzień Babci i Dziadka

IMG 0301  Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowy dzień. Dzieci z klasy 0 uświetniły go, przez program artystyczny, w którym nie zabrakło wierszy, piosenek oraz tańca. U babć i dziadków pojawił się uśmiech na twarzy, oraz łza w oku. Była to wzruszająca chwila.

Czytaj więcej...

„Gloria in excelsis Deo”

IMG 0149  Tradycją naszej szkoły są coroczne przedstawienia bożonarodzeniowe. Pod opieką katechetek p. K. Bieleckiej i p. E. Bukowskiej, a także p. M. Rzekońskiego (odpowiedzialnego za oprawę muzyczną), uczniowie zaprezentowali jasełka pod tytułem „Gloria in excelsis Deo”, najpierw 20 XII dla rodziców, a nazajutrz dla uczniów. Głównym przesłaniem było wprowadzenie uczestników w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. 

Czytaj więcej...

Wigilia klasy I B

IMG 0114  Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia wiele klas naszej szkoły organizuje wigilię klasową. Klasa Ib szkoły podstawowej wraz z wychowawczynią Panią Anną Bigoszewską - Puchalską na swoją wigilię klasową przygotowali przedstawienie. Wszyscy również wysłuchali fragment Pisma Św. oraz połamali się opłatkiem. W tym dniu nie zabrakło również św. Mikołaja, choinki i prezentów.

Czytaj więcej...

Pierniczkowe Warsztaty

IMG 0098  Wyjątkowym przeżyciem dla dzieci z klasy 0 i II okazały się prowadzone przez wróżkę "pierniczkowe warsztaty", na których można było stworzyć własny pierniczek, dekorowany według fantazji dzieci.

Czytaj więcej...

Wizyta Świętego Mikołaja

IMG 0067  Okres Bożego Narodzenia to dla dzieci z klasy 0 intensywny czas. Tradycyjne przygotowanie do świąt uświetniła wizyta Świętego Mikołaja oraz prezentacja inscenizacja pt: "Jest taki dzień" w wykonaniu najmłodszych.

Czytaj więcej...

Wigilie Klasowe

IMG 8978 22 grudnia w naszej szkole był dniem, w którym każda klasa wraz z wychowawcą zasiadła do stołów wigilijnych. W pięknie przystrojonych salach, w świątecznej atmosferze, uczniowie wraz z nauczycielami podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia. Nie zabrakło również  wspólnego kolędowania i opowiadania o rodzinnych tradycjach Świąt Bożego Narodzenia. W każdej klasie było bardzo uroczyście i świątecznie.

Czytaj więcej...

Duet akordeonowy

IMG 0027  23 listopada naszą szkołę odwiedził duet akordeonowy: Zbigniew Sobieraj i Kazimierz Barasiński. W programie zaprezentowali utwory muzyki klasycznej z elementami ilustracyjnymi np. "Taniec z szablami" A. Chaczaturiana. Uczniowie z zainteresowaniem przysłuchiwali się utworowi "Tango Ole Guapa" A. Rieu.

Czytaj więcej...

Nasze dziewczęta trzecie w województwie!!!

IMG 0406  27.11.2017 w naszej szkole odbył się finał wojewódzki dziewcząt rocznika 2002-2004 w unihokeju. W turnieju oprócz naszych reprezentantek wystąpiły dziewczęta z Brzozia, Gąsawy, Rogowa i Wielgiego. Po bardzo emocjonujących i zaciętych rozgrywkach zawodniczki zajęły trzecie miejsce. Jest to ogromny sukces uczennic oraz trenera Piotra Jankowskiego.

Czytaj więcej...

"Odchodzi jesień" przedstawienie w wykonaniu klas II i 0

20171127 090443  Dnia 27.11.2017 dzieci w jesiennych szatach zaprezentowały scenariusz poświęcony odchodzącej jesieni. Klasa zerowa gościła dzieci ze Szkoły Podstawowej z Dyblina. Zwiedzały szkołę, uczestniczyły w zajęciach w Astrobazie.

Czytaj więcej...

Konkurs pt.: „Idźcie i głoście z Maryją – 100 - lecie objawień w Fatimie.”

P1020769  25 listopada 2017 roku w Opactwie Pobenedyktyńskim w Płocku, podczas  X Sympozjum Naukowego Akcji Katolickiej, odbyło się podsumowanie konkursu pt.: „Idźcie i głoście z Maryją  – 100 - lecie objawień w Fatimie.”  I tu miła niespodzianka. Ogromny sukces naszych uczennic  z klasy V B, które wykonały prace plastyczne pod kierunkiem pani Krystyny Bieleckiej. Na konkurs zostały nadesłane 103 prace z całej Diecezji Płockiej.
I miejsce – Roksana Rydlewska
III miejsce – Oliwia Rydlewska
W kategorii literackiej wyróżniono pracę naszej katechetki pani Elżbiety Bukowskiej. Laureatom serdecznie gratulujemy.

Czytaj więcej...

XVI seminarium uczniowskie

IMG 20171122 125727  22 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XVI SEMINARIUM UCZNIOWSKIM pt. „Szkice do pejzażu artystycznego, literackiego Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej- o kulturotwórczej roli artystów, pisarzy, petów Naszego Regionu”. Spotkanie odbyło się w Kujawskiej Szkole Wyższej we Włocławku- w ramach VIII Festiwalu Nauki, Kultury i Przedsiębiorczości. Po otwarciu seminarium przez rektora uczelni- prof.nadzw. dr. hab. Stanisława Kunikowskiego, słowo wstępne wygłosił niezastąpiony prof. nadzw. dr Adam Wróbel.

Czytaj więcej...

Nasze zawodniczki w finale!!!

IMG 0307  20 listopada na hali sportowej w Dobrzyniu nad Wisłą odbyły się półfinały wojewódzkie w unihokeju, w kategorii dziewcząt. Nasze reprezentantki- uczennice klas VII SP i II i III gim. pokazały się z bardzo dobrej strony. Dzięki starannemu przygotowaniu przez trenera pana Piotra Jankowskiego, waleczności i zaciętości zdobyły 1 miejsce i awansowały do turnieju finałowego, który odbędzie się 27 listopada w naszej hali.

Czytaj więcej...

VIII Powiatowy Konkurs Plastyczny

WP 001938  20 listopada 2017 roku uczennice klas III wzięły udział w VIII Powiatowym Konkursie Plastycznym "Parasol Pani Jesieni" w S.P. w Wielgiem.

Naszą szkołę reprezentowały: Nikola Muratow z kl IIIa, Maja Lewandowska z kl. IIIb oraz Zuzanna Wasiołek z kl IIIc. Dziewczyny za pomocą różnych technik plastycznych przedstawiły piękno jesiennej przyrody. Maja Lewandowska zajęła II miejsce w konkursie. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i nagrody.

Czytaj więcej...

W krainie wierszy Juliana Tuwima

20171115 105958  W dn. 15.11.2017. odbył się konkurs recytatorski pt: "W krainie wierszy Juliana Tuwima" w kategorii wiekowej dzieci 5-6 lat. I miejsce zajął Kacper Pilarski z oddziału zerowego recytując wiersz "Okulary". Wykonał go bardzo profesjonalnie pod względem znajomości tekstu, gestów scenicznych, rekwizytów i charakteryzacji.

Czytaj więcej...

Znam zabytki mojego powiatu

P1010751  10 listopada 2017r uczniowie klas IIIa i IIIc wzięli udział w zajęciach interaktywnych pt: "Znam zabytki mojego powiatu". Warsztaty odbyły się w naszej szkole i dotyczyły zabytkowej architektury sakralnej powiatu lipnowskiego. Nasi uczniowie tworzyli budowlę zabytkowego XIVw dobrzyńskiego kościoła z klocków "Lego".

Czytaj więcej...

Rocznica odzyskania niepodległości

IMG 0036  9 listopada 2017 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Dobrzyniu nad Wisłą uczcili 99. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Wysłuchali montażu słowno - muzycznego przygotowanego przez uczniów klas: IVa, IVb, VIa i chórzystki z klas IV-VII. Oprawę artystyczną sprawowali nauczyciele: Edyta Siwkowska, Anna Redestowicz, Maksymilian Rzekoński.

Czytaj więcej...

Ślubowanie Klas Pierwszych

IMG 0923  Dnia 27 października 2017r. w naszej szkole odbyło się Ślubowanie Klas Pierwszych. Przed złożeniem przyrzeczenia dzieci wykazały się wiedzą i umiejętnościami, które podziwiali rodzice, dziadkowie, nauczyciele i ksiądz proboszcz.

Czytaj więcej...

Duch skrzyni

IMG 0009  W dniu 27.10.2017 dzieci klas 0, IIIA i IIIB uczestniczyły w wyjazdowym widowisku kulturalno-rozrywkowym "Duch skrzyni - różnorodność kultur Europy". Poznały kulturę, język, i zwyczaje państw Europy.

Czytaj więcej...

Warsztaty astronomiczne dla uczniów i koordynatorów z Astrobaz

1  W dniach 21-24 sierpnia 2017 r. reprezentacja naszej szkoły (uczennice klasy VII) uczestniczyły w obozie naukowym zorganizowanym przez Wydział Innowacyjnych Projektów Edukacyjnych Departamentu Edukacji i Kształcenia Ustawicznego Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu.

Czytaj więcej...

VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

IMG 20170928 124215  28 września w naszej szkole obchodziliśmy VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Przez cały tydzień w szkole można było zobaczyć wiszące przykłady matematycznych działań, plakaty mówiące o zbliżającym się Dniu Tabliczki Mnożenia oraz przypominające jej powtórzenie.

Czytaj więcej...

Naukowa wycieczka do Torunia

IMG 8671  29 września uczniowie gimnazjum uczestniczyli w pokazach z fizyki pt: "Cztery i pół stanu skupienia" organizowanych przez instytutu Fizyki UMK w Toruniu. Pracownicy uniwersyteccy w ciekawy sposób, za pomocą różnych doświadczeń, zobrazowali wygląd i właściwości substancji w różnych stanach skupienia.

Czytaj więcej...

Funkcjonariusze policji w "zerówce"

IMG 0004 Dnia 27 września do oddziału zerowego przybyli funkcjonariusze miejscowej policji. Dzieci miały okazję wysłuchać prelekcji na temat pracy policji. Policjanci zwrócili szczególną uwagę na bezpieczeństwo w drodze do szkoły oraz uczulili dzieci na zasady bezpiecznego poruszania się i przypomnieli o odblaskach.

Czytaj więcej...

Dzień Świadomości Dysleksji

IMG 0028 5 października obchodziliśmy dzień świadomości dysleksji w ramach Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji. Odbył się apel, na którym panie pedagog poinformowały uczniów o tym, że dzisiaj młodzież z klas starszych będzie czytać młodszym koleżankom i kolegom. Czytane będą bajki i baśnie Andersena i Disneya - twórców, którzy byli dyslektykami.

Czytaj więcej...

Dzień Edukacji Narodowej

IMG 0009  Dnia 12 października 2017r. odbyło sie w naszej szkole przedstawienie z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowane głównie przez uczniów klas trzecich gimnazjalnych.
  Na początku widzowie otrzymali wskazówki, jak odróżnić nauczyciela od ucznia, by podczas przerwy nie popełnić żadnej gafy.

Czytaj więcej...

XVII Dzień Papieski

IMG 0014  Z okazji Dnia Papieskiego odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia pt.: „Idźmy naprzód z nadzieją.” Widowisko oparte na życiu i nauczaniu Świętego Jana Pawła II zostało wystawione 16 października 2017 roku, w 39 rocznicę wyboru papieża Wielkiego Polaka Kardynała Karola Wojtyły.

Czytaj więcej...

Konkursy w Chalinie

telefon 1 279 20 października 2017r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzyszkolnych konkursach, zorganizowanych -w związku z obchodami Dnia Patrona- przez Szkołę Podstawową im. Polskich Noblistów w Chalinie.
 Byliśmy świadkami pięknych występów artystycznych, „obertas” odtańczony w barwnych strojach przez starszych uczniów szkoły wzbudził wiele emocji i wywołał niemały aplauz wśród publiczności.

Czytaj więcej...

XIII SYMPOZJUM NAUKOWE

20171025 120501W środę- 25 października 2017r.- uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XIII SYMPOZJUM NAUKOWYM Zespołu Szkół w Dobrzyniu nad Wisłą. Hasłem przewodnim sympozjum był temat niezwykle aktualny, mianowicie: „Jasne i ciemne strony Internetu- nieuczesanych myśli kilka”.

Czytaj więcej...